Загалом є два варіанти: загальна та єдиний податок. Чим вони відрізняються та як правильно обрати? В цій статті ми допоможемо розібратися з цим питанням.
Загальна система.
Підприємці, які працюють на загальній системі, сплачують 41,5% з чистого доходу (чистий дохід – це різниця між виручкою та витратами, які облікуються на підставі первинних документів);
– 18% – податок на доходи з фізичних осіб
– 22% – ЄСВ
– 1,5% – військовий збір.
У таких підприємців обмеження по обсягу виручки – до 1млн грн без ПДВ, однак немає обмежень щодо кількості працівників та, в принципі, за видами діяльності.
До слова, реєструючи ФОП, спочатку автоматично надається загальна система. Щоб обрати єдиний податок, Вам потрібно подати про це заяву в ДПІ.
ФОПи на єдиному податку розділяються на три групи:
1 група – сплачує 10% від прожиткового мінімуму та ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати. В основному це підприємці, які займаються торгівлею товарами в роздріб на ринку та надають побутові послуги населенню, працюють без найманих працівників та мають обмеження по виручці до 1 млн. на рік.
2 група – сплачує 10-20% від мінімальної зарплати, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати . ФОП на 2 групі має право займатись виробництвом, продажем товарів, діяльністю в сфері ресторанного господарства та ін., водночас забороняється посередництво у купівлі, продажу, оренди та оцінюванні нерухомого майна та ювелірних виробів, надання послуг юридичним особам на загальній системі оподаткування. Річний оборот на 2 групі має не перевищувати 5 млн. грн при не більше як 10 працівниках.
3 група – це 5% від обороту ( або 3% + ПДВ). В даній групі немає спеціальних обмежень стосовно виду діяльності та кількості працівників, по виручці ж – не більше 7 млн в рік.
Ми допоможем Вам правильно обрати систему оподаткування для Вашого бізнесу!
Для консультації телефонуйте.
Робіть те, що вмієте найкраще – займайтесь бізнесом.
А про бухгалтерію подбаємо ми!
КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ “УСПІХ” © 2015